Czym się kierować przy wyborze baterii prysznicowej?

łazienka z prysznicem

Wybierając baterię prysznicową szybko orientujemy się, że czekające nas zadanie nie należy do najłatwiejszych. Początkowo skłaniamy się przede wszystkim ku tym rozwiązaniom, które charakteryzuje ciekawy design. Z czasem odkrywamy jednak, że nie jest to najmądrzejsze podejście. Jak zatem przygotować się do zakupu baterii prysznicowej, jeśli zależy nam na zadowoleniu z niej trwającym przez lata?

Baterie prysznicowe i ich rodzaje

Trudno mówić o przemyślanym wyborze, gdy nie ma się właściwie pojęcia, czego wybór ten powinien dotyczyć. Jeśli więc jesteśmy zainteresowani wartościową baterią prysznicową, w pierwszej kolejności powinniśmy zapoznać się z tymi jej rodzajami, które obecnie cieszą się największą popularnością.

Najpopularniejszy podział odnosi się do sposobu montażu. W tym kontekście najczęściej wspomina się o bateriach naściennych, nazywanych też natynkowymi, oraz o ich podtynkowych odpowiednikach. Modele naścienne to rozwiązania klasyczne, a przez to wyjątkowo popularne. Ich znakiem rozpoznawczym jest przystępna cena, osoby myślące o ich zakupie podkreślają jednak i to, że za takim posunięciem przemawia ich nieskomplikowany montaż. Niestety, baterie naścienne nie są wolne od wad. Ich osprzęt jest łatwo dostępny, a tym samym narażony na uszkodzenia. Nie mija więc wiele czasu, a dochodzi do pierwszych awarii.

Niski poziom wytrzymałości baterii natynkowych sprawia, że grupa osób zainteresowanych ich podtynkowymi odpowiednikami powiększa się systematycznie. Odbiorcy, którzy ją reprezentują zwracają jednak uwagę na to, że wytrzymałość nie jest jedynym atutem tego rodzaju baterii prysznicowych. Trudno przejść wobec nich obojętnie także dlatego, że charakteryzuje je ciekawy design. Elementy instalacyjne, które nie są przesadnie estetyczne, są ukryte w ścianie, bateria zajmuje mniej miejsca, a przy tym jest naprawdę atrakcyjna wizualnie. Minusem tego rozwiązania jest dość skomplikowany montaż idący w parze z wygórowaną ceną. Często można jednak usłyszeć, że nie są to wcale przeszkody nie do pokonania.

System natrysku w bateriach prysznicowych

Choć to montaż baterii prysznicowych wydaje się być tym aspektem związanym z ich zakupem, który ma szczególnie duże znaczenie, nie jest jedynym, o którym należy pomyśleć. Przymierzając się do zakupu baterii nie można zapominać o tym, że razem z nią otrzymamy także natrysk nazywany też potocznie słuchawką prysznicową.

Najbardziej typowymi modelami są słuchawki prysznicowe jednopunktowe, na stałe przymocowane do ściany. Podobają się w szczególny sposób tym osobom, które same siebie nazywają miłośnikami prostych rozwiązań. Niestety, stały punkt montażu ma pewne wady. Trudno liczyć na zadowolenie z niego, jeśli z słuchawki mają korzystać osoby o różnym wzroście. Nic więc dziwnego, że obecnie coraz ciekawszą opcją są baterie prysznicowe z przesuwanym natryskiem. I one są mało skomplikowane, a tym samym nie generują poważnych trudności montażowych. Pełna regulacja wysokości słuchawki pozwala przy tym na większą swobodę jej użycia.

zestaw prysznicowy z sufitowa deszczownicą w kolorze złota
Podtynkowy zestaw prysznicowy w kolorze szczotkowanego złota z sufitową deszczownicą

A co z osobami, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania? Także one mają szansę na znalezienie czegoś, co spełni ich oczekiwania. Właśnie z myślą o nich stworzono baterie prysznicowe z deszczownicą. Ta ma większe rozmiary niż klasyczna słuchawka prysznicowa, a co za tym idzie – jest w stanie zapewnić nam większe spektrum pozytywnych doznań. Wiele osób kontakt z nią porównuje nawet z wizytą w salonie SPA. Dzięki deszczownicy można liczyć na obmywające równomiernie nasze ciało strumienie ciepłej wody. Jej cena nie jest mała, pozytywne opinie uzasadniają jednak zastanowienie się nad zakupem takiego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *