Jak wybrać najlepszą kabinę prysznicową?

nowoczesna kabina prysznicowa

Gdy podjęliśmy już decyzję na temat tego, że w naszej łazience, zamiast klasycznej wanny, zagości kabina prysznicowa, możemy zadać sobie pytanie o to, na co zwracać szczególną uwagę, jeśli zależy nam na udanym zakupie. Okazuje się, że odpowiedź na nie wcale nie jest aż tak trudna.

Kabina prysznicowa i jej rodzaje

Pierwszym krokiem, jaki musimy podjąć, jest wskazanie miejsca, w którym stanie kabina prysznicowa. To właśnie ono przesądzi o tym, jaki jej rodzaj wybierzemy. W sklepach z asortymentem łazienkowym możemy natknąć się na imponującą liczbę propozycji, często można więc usłyszeć, że będziemy w stanie zrealizować nawet dość nietypowe pomysły.

W niewielkich pomieszczeniach zwykle stawia się na kabiny narożnikowe. Ich wybór jest też największy. Kabina przylega w takim wypadku nie do jednej, ale aż do dwóch ścian pomieszczenia. Nie zabiera wiele miejsca, a i jej montaż nie jest czynnością przesadnie skomplikowaną. Także kabiny przyścienne mają sporą grupę zwolenników. Nie dominują pomieszczenia, pozwalają też na jego mniej oczywistą aranżację, co dla wielu osób jest dodatkowym atutem takiego rozwiązania. Bez trudu znajdziemy także mniej oczywiste kabiny narożne nazywane asymetrycznymi, kabiny wnękowe wyposażone jedynie w specjalne drzwiczki, a także kabiny wolnostojące. Te ostatnie sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie mamy do czynienia z większą przestrzenią do zagospodarowania, ich niezwykły wygląd rekompensuje jednak wszelkie inne niedociągnięcia.

piękna łazienka

Podział kabin ze względu na typ konstrukcji

Kabina prysznicowa zaliczana jest do tych elementów wyposażenia łazienki, które kupuje się z myślą o wieloletnim wykorzystywaniu. Mając to na uwadze trudno dziwić się, że także typ jej konstrukcji ma duże znaczenie dla kupującego. Osoby ceniące sobie oszczędności stawiają przede wszystkim na kabiny profilowe wykonane przeważnie z aluminium. Ich duży wybór pozwala na dopasowanie modelu do indywidualnych potrzeb, a niska cena rekompensuje pewne niedoróbki techniczne. Jeśli jesteśmy właścicielami dużej łazienki, może nas zainteresować także jedna z kabin bezramowych. Ich znakiem rozpoznawczym jest nowoczesny wygląd, który zawdzięczają oryginalnemu połączeniu szkła i stali. Zajmują sporo miejsca i generują spore koszty, efekt końcowy jest jednak zwykle opisywany jako ten, który uzasadnia podobne wydatki. Ciekawym rozwiązaniem jest także zakup kabiny zbudowanej z ramy zewnętrznej i dużych tafli szkła. I one są utożsamiane z nowoczesnymi wnętrzami, można jednak zaprosić je także do bardziej klasycznej przestrzeni.

Montaż kabiny prysznicowej

O trafności podjętej przez nas decyzji często przesądzają kwestie techniczne z nią związane, montaż kabiny prysznicowej nie jest więc czynnikiem pozbawionym znaczenia. Może odbywać się na kilka sposobów. Najpopularniejsze są kabiny montowane do brodzika – zarówno płytszego, jak i dość głębokiego. Zwolennicy kompromisów z pewnością zainteresują się jednak także nad kabinami montowanymi do wanny. Coś dla siebie znajdą też osoby ceniące sobie to, co nowoczesne. To właśnie z myślą o nich coraz częściej powstają kabiny montowane na podłodze.

Tekst powstał przy współpracy ze sklepem internetowym armadesi.pl, który w swojej ofercie posiada ekskluzywną armaturę łazienkową, w tym baterie prysznicowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *