Jaki sprzęt AGD wybrać do kuchni?

kobieta oferuje sprzęty AGD do kuchni

Wyposażając kuchnię często nie jesteśmy w stanie ukryć zdumienia uświadamiając sobie, jak wiele typów sprzętu AGD można do w niej umieścić. Każde urządzenie jest promowane jako niezbędne, a jego sprzedawcy starają się nas przekonać, że w momencie, w którym go zabraknie, z kuchni zwyczajnie nie można będzie korzystać. Jak jest jednak naprawdę? Który sprzęt warto posiadać, a które rozwiązania będą tylko niepotrzebnie zajmować tak cenne w tym pomieszczeniu miejsce?

Piekarnik i kuchenka

Jeden z największych dylematów, przed jakimi stajemy urządzając kuchnię, odnosi się do tego, czy piekarnik i płytę grzewczą kupować oddzielnie, czy też zdecydować się na rozwiązanie, które będzie łączyć obie funkcje. Osobny piekarnik w zabudowie ma spore grono zwolenników przede wszystkim z uwagi na swój estetyczny wygląd, kuchnia z piekarnikiem jest jednak propozycją, która sprawdzi się w przypadku osób poszukujących oszczędności. Sam rodzaj płyty grzewczej także może budzić pewne wątpliwości. W sprzedaży dostępne są zarówno modele elektryczne, jak i gazowe, dużą popularnością cieszą się przy tym również kuchnie indukcyjne. Znalezienie idealnego rozwiązania uzależnione jest przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji, choć często decydujący głos mają warunki, z jakimi mamy do czynienia w mieszkaniu.

Okap – kontrowersyjny dodatek?

Jeśli już na etapie urządzania kuchni mamy świadomość tego, że będzie ona pomieszczeniem, w którym będziemy przebywać często, nie kryjąc radości z tego powodu, zamontowanie w niej okapu nie wydaje się zbędnym wydatkiem. Rozwiązanie to jest często kojarzone z jednym ze sposobów zapobiegających roznoszeniu się zapachów przygotowywanych potraw. Nie można jednak zapominać o tym, że jego brak prowadzi do tego, że zarówno na kuchennych ścianach, jak i na suficie zaczynają gromadzić się tłuste osady. Przy wyborze okapu ważny jest jego design, to jednak wydajność tego urządzenia powinna być dla nas tym, co ma kluczowe znaczenie.

nowoczesny okap kuchenny

Czas na małe AGD

Gdy mamy już kuchenkę, lodówkę i okap, możemy zastanowić się nad małym AGD. Okazuje się zresztą, że to właśnie z nim związana jest największa liczba wyborów, których nie da się uznać za trafione. Ponownie zresztą kluczowe znaczenie ma to, jak postrzegamy samą kuchnię oraz jej zastosowanie.

Jeśli jesteśmy osobami ceniącymi sobie stołowanie się poza domem, najprawdopodobniej obejdziemy się bez zaawansowanych sprzętów. Wystarczy, że w kuchni znajdzie się miejsce dla tostera i czajnika bezprzewodowego, a będziemy zadowoleni. Jeśli dodatkowo postrzegamy kuchnię jako pomieszczenie, w którym zawsze możemy liczyć na zastrzyk energii, z pewnością docenimy moc ekspresu do kawy. Nie jest to może niezbędny sprzęt AGD, wiele osób przyznaje jednak, że trudno mówić o sprawnym funkcjonowaniu, gdy go brakuje. Także o kuchence mikrofalowej trudno mówić jako o sprzęcie, bez którego nie da się funkcjonować. W kuchni osoby zabieganej, która zawsze ma mniej czasu niż mogłaby sobie tego życzyć, sprzęt taki okazuje się bardziej istotny niż piekarnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *