Zobacz jak możesz oszczędzić na drukowaniu – poradnik

panel drukarki

Zarówno firmy jak i użytkownicy indywidualni szukają oszczędności w pandemicznych czasach. Jedni idą w kierunku ostrych cięć często kosztem jakości, inni pozostają przy mniej ingerujących w jakość metodach. Ciekawym sposobem, aby zyskać troszkę oszczędności jest zastosowanie zamienników do drukarek, które cieszą się dzisiaj ogromną popularnością.

Zamienniki do drukarek – wybór nr jeden

drukowanie dokumentówPodstawowym elementem, który może sprawić że będziemy ponosili mniejsze koszty eksploatacji są zamienniki. Przez zamienniki należy rozumieć wszelkie elementy potrzebne do drukowania tj. tonery, tusze, bębny światłoczułe. To trzy główne elementy, które najczęściej są dostępne w sklepie internetowym Artjet. Co ciekawe każdy z nich może pozwolić użytkownikowi drukować nie tylko w satysfakcjonującej jakości, ale również w przypadku najwyższej klasy zamienników – dostarczyć jakość, która może być równie wysoka, jak ta znana z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

Oszczędności na zamiennikach mogą być znaczące. Wszystko zależy jakiego typu zamiennik wykorzystamy. Wybierając optymalny zamiennik do drukarki przede wszystkim musimy zerknąć na nasze potrzeby. W firmie, gdzie drukujemy głównie dokumenty w kolorze czarno-białym siłą rzeczy nie potrzebujemy zamienników o najwyższej możliwej jakości. Możemy wybrać coś bardziej ekonomicznego, wówczas oszczędności będą najwyższe. Z kolei, jeżeli drukujemy w kolorze i do tego są to dość wymagające jakościowo dokumenty np. prezentacje, na których umieszczono grafiki z przejściami tonalnymi, to potrzebujemy zamienników z górnej półki, takimi zamiennikami są na przykład produkty Activejet, które znane są na rynku za jedne z najlepszych (o ile nie najlepsze). Jeżeli możemy iść na kompromisy, można wybierać spośród nieco mniej obleganych marek, ale równie dobrych, takich jak Prism lub Asarto. Pamiętajmy, że zamienniki powinniśmy zawsze dobrać do tego, czego oczekujemy. Z pewnością wysokie oczekiwania muszą iść w parze z bardzo dobrymi jakościowo zamiennikami i tutaj na kompromisy nie ma miejsca. Nawet na najdroższych zamiennikach i tak oszczędzimy, nie będzie to aż taka duża kwota, ale zawsze to coś.

Papier do drukarki

Również na papierze do drukarki możemy zaoszczędzić. Znane są firmy, które drukują na papierze wytworzonym z odpadów. Elementy składające się na papier pozyskiwane są w drodze recyklingu, następnie formowany jest w wyspecjalizowanej fabryce papieru arkusz, który następnie trafia na półki firmowe do wykorzystania. Produkcja takiego papieru jest nieco tańsza, przez co również i my otrzymujemy możliwość zakupu papieru w niższej cenie. Taki papier możemy wykorzystać do wydruku paragonów z kas fiskalnych, czy też do innych czynności, które nie wymagają najwyższej jakości papieru.

Oszczędzanie pośrednie na energii elektrycznej

Ceny energii elektrycznej rosną z miesiąca na miesiąc, pakiet klimatyczny wymusza na krajach UE dostosowanie swoich przepisów oraz metod pozyskiwania energii do wymogów, co za tym idzie ceny energii rosną. Zielona energia kosztowała i będzie kosztowała dużo więcej, niż ta z elektrowni węglowych czy atomowych. W firmie zawsze powinna być wyznaczona jedna osoba, która będzie dbała o kwestie związane z ekologicznym wykorzystywaniem źródeł energii. Co mamy tu na myśli? Przede wszystkim, kiedy wszyscy pracownicy opuszczają biurowiec mowa o wyłączeniu wszystkich lub większości urządzeń pobierających energię. Wiele urządzeń nie musi być włączona na noc, dzięki czemu możemy zyskać sporo na rachunkach za prąd. Oczywiście nie mówimy tutaj o urządzeniach typu monitoring czy alarmy, mowa o drukarkach, niszczarkach, komputerach, laptopach, urządzeniach codziennego użytku w biurze.

Metod na oszczędzanie pieniędzy jest znacznie więcej, również poprzez zastosowanie odpowiedniego oprogramowania, które dobierze optymalne parametry druku. Tego typu narzędzia dostarczane są już wraz z oprogramowaniem sterownika urządzenia, ale nie każdy użytkownik wie jak z tego dobrodziejstwa skorzystać. W kolejnych poradnikach postaramy się przybliżyć wam tę kwestię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *